logo_FSA_PMSGMP+ Feed Safety Assurance scheme – GMP + Схема забезпечення безпеки кормів

GMP + Схема забезпечення безпеки кормів (GMP + FSA) – це схема для забезпечення безпеки кормів на всіх ланках ланцюга харчування. Крім того, це міжнародна схема, яка застосовується у всьому світі.

Створення та розробка схеми була, в першу чергу, результатом попиту з боку подальших зв’язків у ланцюзі тваринництва для кращого контролю безпеки кормів. Іншим фактором були випадки забруднення навколишнього середовища.

На початковому етапі виникла необхідність створення даної схеми для кращої диференціації в усіх більш насичених європейських ринках продуктів тваринного походження. Починаючи з 1999 року, корми та безпека харчових продуктів були головними питаннями, як на міжнародному так і на політичному рівнях, через серйозність інцидентів в кормовому секторі. Тому доказова гарантія безпеки кормів стала необхідною умовою продажу.

Основним принципом схеми GMP + FSA є те, що ланцюг харчування є частиною всього ланцюга тваринництва. Належне забезпечення безпеки кормів у всьому світі являється високим пріоритетом. Компанії повинні виконувати свої обов’язки та належним чином реагувати на потреби в тваринництва. Схема GMP + FSA є допоміжним засобом для реалізації цього.

GMP + FSA розвивалася з 1992 року. З 1992 до 2009 року вона була під керівництвом Галузевої рада виробників кормів, м. Гаага, Нідерланди. З 2010 року цією схемою управляє GMP + International.

ISACert ухвалена власником стандарту у сфері B1 – виробництво кормових матеріалів.