IKB Poultry - IKB птахівництво

IKB - це система комплексного контролю якості по всьому ланцюгу поставок. Є кілька голландських IKB-схем для різних видів харчових продуктів тваринного походження. Мета цих IKB-схем полягає в наданні гарантій щодо якості і походження продукту та виробничих процесів на всіх ланках ланцюга поставок.

IKB-схема дає гарантії якості для споживачів, підвищує конкурентоспроможність компаній-учасників і покращує імідж галузі тваринництва.

Роздрібні організації в Нідерландах зацікавлені в тому, щоб постачальники брали участь в IKB-схемах. ІКB-сертифікований продукт можна розпізнати по ІКB логотипу на упаковці.

У секторі птахівництва існує дві IKB-схеми: одна - для виробництва і переробки курячого м'яса: ІКB Курятина;  інша - для виробництва яєць: ІКB Яйця. Ці схеми забезпечують вимоги до способу життя і росту курчат (наприклад, місцезнаходження, благополуччя тварин, корми, використання лікарських засобів, гігієна, забруднювачі довкілля) та до ланцюга поставок компаній, які переробляють та пакують куряче м'ясо та яйця в споживчу тару (простежуваність, гігієна, безпека харчових продуктів).